Nagyon bírom, ha egy-egy virtuális közösségben jól működnek a kollektív tudatalatti poénjai. És mindezt úgy, hogy semmi trollkodás, közönségesség nincs benne, egész egyszerűen csak egy nyelvet beszélünk, jót röhögünk a hülyeségeinken.
Mivel évek óta futok, így tagja vagyok egy online közösségnek, ahol elsősorban a pulzusmérő óráinkkal kapcsolatos infókat osztjuk meg egymással, beszámolunk a mért eredményekről. Néhány napja dobta fel egy hölgy fórumtársam a nagy kérdést: szoktuk-e szex közben használni a pulzusmérőt? És milyen tapasztalataink vannak ezzel kapcsolatban?
No, erre megindult a hülyeség-cunami, hiszen- aki használ pulzusmérős órát- az tudja, hogy egy ilyen kis szerkezet elképesztően sok információt tud közölni a viselője egészségi állapotáról. Kalória, sebesség, pulzus, gps-adatok, komplett edzéstervek stb.
Kérdés persze, hogy miként lehetne ezt hasznosítani az ágybéli tevékenység mérésére?
Az első kérdés, ami rögtön felmerül, hogy mely funkciót válasszuk az óra elindításakor. A többség egyből az “Other indoor activity” (vagyis egyéb beltéri tevékenységet) javasolta, ami logikus is, hacsak nem a természet lágy ölét választjuk.
Mi lett vele? Ezt csinálja mostanában Kovi
Ezt követően azonban számtalan módszertani kérdés merült fel:
- Bekapcsoljuk a GPS-t használat közben?
- Vajon befolyásolja a pulzusszámot az orgazmus?
- A GPS is nyomonköveti, ha a csúcsra jutottál?
- A tempó beállításhoz érdemes-e pulzuszónákat is kijelölni?
Még nehezebb helyzetben van az, akinek az órája nem csuklón mér pulzust, hanem külön pulzusmérő öv szükségeltetik. Ez esetben ugyanis kellően be kell nedvesíteni a pántot, hogy pontos adatot mérjen. Bár ez utóbbi akár kellemes előjátéka is az összebújásnak, nem?
És persze a végső dilemma: Mit mondjunk a párunknak, ha a szex végén csak ennyit közöl velünk az óra?
“Short training session. Save?” (Rövid edzésidő. Mentsem?)